Views Json Source (8.x-1.4) - en to eu translation catalogue (28 entries)

en: Value
eu: Balioa

en: Author
eu: Egilea

en: Reset
eu: Garbitu

en: Views
eu: Bistak

en: ID
eu: IDa

en: All
eu: Guztiak

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Desc
eu: Beheraka

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Apply
eu: Ezarri

en: empty
eu: hutsik

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: contains
eu: dauka

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Asc
eu: Goraka
