Views Json Source (8.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Views
nl: Overzichten

en: All
nl: Alle

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: empty
nl: leeg

en: contains
nl: bevat

en: Starts with
nl: Begint met

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: not empty
nl: niet leeg

en: Ends with
nl: Eindigt met

en: Contains any word
nl: Bevat een van de woorden

en: has word
nl: bevat het woord

en: Contains all words
nl: Bevat alle woorden

en: has all
nl: bevat alle

en: begins
nl: begint

en: ends
nl: eindigt

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Does not start with
nl: Begint niet met

en: not_begins
nl: begint niet

en: Does not end with
nl: Eindigt niet met

en: not_ends
nl: eindigt niet

en: Length is shorter than
nl: De lengte is korter dan

en: shorter than
nl: korter dan

en: Length is longer than
nl: De lengte is langer dan

en: longer than
nl: langer dan

en: Example 1
nl: Voorbeeld 1

en: Example 2
nl: Voorbeeld 2

en: Is not empty (NOT NULL)
nl: Is niet leeg (NOT NULL)

en: Asc
nl: Oplopend
