View kanban bootstrap (1.0.1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Title field
pt: Campo de título

en: Change status
pt: Alterar estado

en: Dialog width
pt: Largura do diálogo

en: New state @state is not a valid
pt: O novo estado @state não é válido
