View kanban bootstrap (1.0.25) - en to eu translation catalogue (24 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: Status
eu: Egoera

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Default
eu: Lehenetsia

en: High
eu: Altua

en: Low
eu: Baxua

en: Views
eu: Bistak

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Medium
eu: Ertaina

en: Desc
eu: Beheraka

en: Date field
eu: Data eremua

en: Apply
eu: Ezarri

en: Loading
eu: Kargatzen

en: About
eu: (r)i buruz

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Title field
eu: Izenburu eremua

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Asc
eu: Goraka
