View kanban bootstrap (1.0.25) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Priority
oc: Prioritat

en: On
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Default
oc: Per defaut

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: Off
oc: Desactivat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Medium
oc: Mejan

en: Sort by
oc: Triar per

en: Date field
oc: Camp data

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Apply
oc: Aplicar

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Point
oc: Punt

en: Collapse
oc: Collapsa
