Views link area (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Language
hi: भाषा

en: Link
hi: कड़ी

en: Views
hi: द्रश्य

en: External
hi: बाहरी

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
hi: यूआरएल रास्तों जब मुद्रण , कैसे फिल्टर मूल्य के मामले को बदलने की।
