Views migration from Drupal 6 or 7 to Drupal 9 (1.1.9) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: core
es: núcleo

en: Views
es: Vistas

en: tag
es: etiqueta

en: name
es: nombre

en: description
es: descripción

en: View to insert
es: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
es: La vista a insertar en esta área.

en: Inherit contextual filters
es: Heredar filtros contextuales

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
es: Si se marca, esta vista recibirá los mismos filtros contextuales que su progenitora.

en: Recursion detected in view @view display @display.
es: Recursividad detectada en la vista @view presentación @display.

en: Insert a view inside an area.
es: Insertar una vista dentro de un área.

en: -Select-
es: -Seleccionar-
