Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.1.9) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: name
pl: nazwa

en: description
pl: opis

en: position
pl: pozycja

en: View to insert
pl: Widok do dodania

en: The view to insert into this area.
pl: Widok do dodania w tym obszarze.

en: Inherit contextual filters
pl: Dziedziczenie filtrów kontekstowych

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
pl: Jeżeli zaznaczone ten widok będzie miał takie same filtry kontekstowe jak jego rodzic.

en: Recursion detected in view @view display @display.
pl: Wykryto rekurencję w widoku: @view format wyświetlania: @display.

en: Insert a view inside an area.
pl: Wstaw widok w obszar.

en: -Select-
pl: - Wybierz -
