Views migration from Drupal 6 or 7 to Drupal 9 (1.1.9) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: core
uk: ядро

en: Views
uk: Види

en: tag
uk: тег

en: name
uk: ім'я

en: description
uk: опис

en: position
uk: розташування

en: View to insert
uk: Вид, що додається

en: The view to insert into this area.
uk: Вид, що додається до цієї області.

en: Inherit contextual filters
uk: Успадковувати контекстні фільтри

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
uk: Якщо позначено, вид отримає такі ж контекстні фільтри, як і його батько.

en: Recursion detected in view @view display @display.
uk: У виді @view відображенні @display виявлено рекурсію.

en: Insert a view inside an area.
uk: Додавання в область виду.

en: -Select-
uk: -Виберіть-
