Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.1.91) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: tag
ca: etiqueta

en: name
ca: Nom

en: description
ca: descripció

en: View to insert
ca: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
ca: La vista a inserir en aquesta àrea.

en: Inherit contextual filters
ca: Hereta els filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ca: Si es marca, aquesta vista rebrà els mateixos filtres contextuals que el seu pare.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ca: S'ha detectat recursivitat a la vista @view presentació @display.

en: Insert a view inside an area.
ca: Insereix una vista en una àrea.

en: -Select-
ca: -Selecciona-
