Views migration from Drupal 6 or 7 to Drupal 9 (1.1.91) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: core
hu: alaprendszer

en: Views
hu: Nézetek

en: tag
hu: címke

en: name
hu: név

en: description
hu: leírás

en: View to insert
hu: Beillesztendő nézet

en: The view to insert into this area.
hu: Az ebbe a területbe beillesztendő nézet.

en: Inherit contextual filters
hu: Környezetfüggő szűrők öröklése

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
hu: Ha be van jelölve, akkor ez a nézet ugyanazokat a szövegkörnyezeti szűrőket fogja megkapni mint a szülője.

en: Recursion detected in view @view display @display.
hu: Rekurzió detektálva @view nézet @display megjelenítésében.

en: Insert a view inside an area.
hu: Nézet beszúrása a területre.

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-
