Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.1.91) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: core
ru: ядро

en: Views
ru: Представление

en: tag
ru: тег

en: name
ru: имя

en: description
ru: описание

en: position
ru: позиция

en: View to insert
ru: Представление для вставки

en: The view to insert into this area.
ru: Представление для вставки в эту область.

en: Inherit contextual filters
ru: Наследовать контекстные фильтры

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ru: Если отмечено, то это представление получит такие же контекстные фильтры, как и его родитель.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ru: Обнаружена рекурсия в представлении @view отображения @display.

en: Insert a view inside an area.
ru: Вставить представление внутрь области.

en: -Select-
ru: -Выбор-
