Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: core
id: inti

en: Views
id: View

en: tag
id: Label

en: name
id: nama

en: View to insert
id: View yang ingin dimasukkan

en: The view to insert into this area.
id: View yang ingin dimasukkan pada area ini.

en: Inherit contextual filters
id: Mewarisi filter kontekstual

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
id: Jika dicentang, tampilan ini akan menerima filter kontekstual yang sama seperti induknya.

en: Recursion detected in view @view display @display.
id: Rekursi terdeteksi dalam view @view tampilan @display.

en: Insert a view inside an area.
id: Sisipkan view di dalam suatu area.

en: -Select-
id: -Pilih-
