Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.2) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: tag
ja: タグ

en: description
ja: 説明

en: View to insert
ja: 追加するビュー

en: The view to insert into this area.
ja: このエリアに追加するビュー。

en: Inherit contextual filters
ja: コンテクスチュアルフィルターを継承する

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ja: チェックが入っている場合、このビューには親と同じコンテクスチュアルフィルターが与えられます。

en: Recursion detected in view @view display @display.
ja: ビュー @view の ディスプレイ @display に再帰が検出されました。

en: Insert a view inside an area.
ja: エリアの内側にビューを挿入。

en: -Select-
ja: - 選択してください -
