Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.2) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Views
ro: Vizualizări

en: View to insert
ro: View-ul de inserat

en: The view to insert into this area.
ro: View-ul ce va fi introdus în această zonă.

en: Inherit contextual filters
ro: Moștenește filtrele contextuale

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ro: Dacă este bifat, acest view va primi aceleași filtre contextuale ca și părintele său.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ro: Recursivitate detectată în vizualizarea @view afișarea @display.

en: Insert a view inside an area.
ro: Introduceți o vizualizare în interiorul unei zone.

en: -Select-
ro: -Selectează-
