Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.2) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: core
sv: kärna

en: Views
sv: Vyer

en: tag
sv: tagg

en: name
sv: namn

en: description
sv: beskrivning

en: id
sv: ID

en: View to insert
sv: Vy att infoga

en: The view to insert into this area.
sv: Vyn att infoga i detta område.

en: Inherit contextual filters
sv: Ärv kontextuella filter

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
sv: Om detta väljs kommer denna vy att ärva samma kontextuella filter som dess ovanliggande .

en: Recursion detected in view @view display @display.
sv: Rekursion upptäckt i vy @view @display.

en: Insert a view inside an area.
sv: Infoga en vy inuti ett område

en: -Select-
sv: -Välj-
