Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.2) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: core
tr: çekirdek

en: Views
tr: Görünümler

en: tag
tr: etiket

en: View to insert
tr: Yerleştirilecek görünüm

en: The view to insert into this area.
tr: Bu alana yerleştirilecek görünüm.

en: Inherit contextual filters
tr: Bağlamsal süzgeçleri kalıt al

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
tr: Eğer işaretlendiyse, bu görünüm üst öğesi ile aynı bağlamsal süzgeçleri alacak

en: Recursion detected in view @view display @display.
tr: @view görünümü @display gösteriminde özyineleme saptandı.

en: Insert a view inside an area.
tr: Bir alanın içine görünüm ekler.

en: -Select-
tr: -Seçiniz-
