Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.3) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: core
oc: còr

en: Views
oc: Vistas

en: name
oc: nom

en: description
oc: descripcion

en: View to insert
oc: Vista a inserir

en: The view to insert into this area.
oc: La vista a inserir dins aquesta zòna.

en: Inherit contextual filters
oc: Ereitar dels filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
oc: Se marcat, aquesta vista utilizarà los meteisses filtres contextuals que son parent.

en: Recursion detected in view @view display @display.
oc: Récursion détectée dins la vista @view, afichatge @display.

en: Insert a view inside an area.
oc: Inserir una vista dins una zòna.

en: -Select-
oc: -Seleccionar-
