Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.4) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: core
de: Kernsystem

en: Views
de: Ansichten

en: tag
de: Tag

en: name
de: Name

en: description
de: Beschreibung

en: id
de: ID

en: position
de: Position

en: Migration @id is idle
de: Migration @id ist inaktiv

en: Migration @id is disabled
de: Migration @id ist deaktiviert

en: Migration @id is already stopping
de: Migration @id stoppt bereits

en: Migration @id requested to stop
de: Migration @id angefordert zu stoppen

en: Migration @id is already Idle
de: Migration @id ist bereits inaktiv

en: Migration @id reset to Idle
de: Migration @id auf untätig zurückgesetzt
