Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.5) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: name
nl: naam

en: description
nl: beschrijving

en: id
nl: ID

en: position
nl: positie

en: View to insert
nl: In te voegen overzicht

en: The view to insert into this area.
nl: Het in dit gebied in te voegen overzicht.

en: Inherit contextual filters
nl: Contextuele filters overnemen

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
nl: Indien aangevinkt zal dit overzicht dezelfde contextuele filters krijgen als de bovenliggende.

en: Recursion detected in view @view display @display.
nl: Recursie gedetecteerd in overzicht @view weergave @display.

en: Insert a view inside an area.
nl: Een overzicht in een gebied plaatsen.

en: -Select-
nl: -Selecteer-
