Views Pager Token (1.0.0) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: views
es: vistas

en: Items per page
es: Elementos por página

en: Display a limited number items that this view might find.
es: Mostrar un número limitado de elementos que esta vista podría encontrar.

en: Offset (number of items to skip)
es: Desplazamiento (número de elementos a saltar)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
es: Por ejemplo, ponga 3 y los 3 primero elementos no serán mostrados.
