Views Pager Token (1.0.0) - en to hu translation catalogue (5 entries)

en: views
hu: nézetek

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Display a limited number items that this view might find.
hu: Korlátozott számú elem megjelenítése a nézetben.

en: Offset (number of items to skip)
hu: Eltolás (a kihagyandó elemek száma)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
hu: Például 3-ra állítva az első 3 elem nem lesz megjelenítve.
