Views Pager Token (1.0.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: views
it: viste

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Display a limited number items that this view might find.
it: Visualizza un numero limitato di voci che potrebbero essere trovate con questa vista

en: Offset (number of items to skip)
it: Offset (numero di elementi da saltare)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
it: Per esempio, impostando questo a 3 i primi 3 elementi non verranno mostrati.
