Views Pager Token (1.0.1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: views
de: Ansichten

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Display a limited number items that this view might find.
de: Zeigt eine begrenzte Anzahl Elemente dieser Ansicht.

en: All items, skip @skip
de: Alle Elemente, @skip überspringen

en: All items
de: Alle Elemente

en: Browse available tokens
de: Verfügbare Tokens durchsuchen

en: Offset (number of items to skip)
de: Offset (Anzahl zu überspringender Elemente)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
de: Stellen Sie z. B. den Wert 3 ein und die ersten 3 Einträge werden nicht angezeigt.

en: Display all items that this view might find.
de: Alle Einträge anzeigen, die diese Anzeige ausgeben kann.
