Views PDF (3.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (51 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: None
el: Κανένα

en: Weight
el: Βάρος

en: Center
el: Κέντρο

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Upload
el: Αποστολή

en: Page
el: Σελίδα

en: Fields
el: Πεδία

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Position
el: Θέση

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Menu link title
el: Τίτλος παραπομπής μενού

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: <p>Τα ακόλουθα σχήματα υποκατάστασης είναι διαθέσιμα για αυτήν την εμφάνιση. Χρησιμοποιήστε το πρότυπο που εμφανίζεται στα αριστερά για να εμφανίσετε την τιμή που αναγράφεται στα δεξιά. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: Normal: @title
el: Κανονικά: @title

en: Tab: @title
el: Καρτέλα: @title

en: Menu tab
el: Καρτέλα πλοήγηγης

en: Already exists
el: Υπάρχει ήδη

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Show as expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
el: Αν το επιλέξετε και αυτό το στοιχείο μενού έχει θυγατρικά, το μενού θα εμφανίζεται πάντα σε ανάπτυξη.

en: Shown when hovering over the menu link.
el: Προβάλλεται όταν ο κέρσορας βρίσκεται πάνω από τον σύνδεσμο του μενού.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Το μέγιστο βάθος ενός συνδέσμου και των παιδιών του είναι καθορισμένο. Ορισμένοι σύνδεσμοι του μενού ενδέχεται να μην είναι διαθέσιμοι ως γονικοί εάν η επιλογή τους ξεπερνάει αυτό το όριο.
