Views PDF (3.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Center
hi: मध्य

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: Views
hi: द्रश्य

en: Menu
hi: सूची

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Border
hi: बॉर्डर

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Bold
hi: बोल्ड

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Context
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Show as expanded
hi: विस्तारित रूप में दिखाएँ

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
