Views PDF (3.0.0-alpha7) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Center
vi: Giữa

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Font Size
vi: Cỡ chữ

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Page
vi: Trang

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Border
vi: Biên

en: Alignment
vi: Căn chỉnh

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Font Family
vi: Họ phông

en: Bold
vi: In Đậm

en: Italic
vi: In Nghiêng

en: Menu link title
vi: Tiêu đề mục liên kết

en: Context
vi: Ngữ cảnh

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Underline
vi: Gạch chân

en: Landscape
vi: Ngang

en: Portrait
vi: Dọc

en: Bottom Left
vi: Trái dưới

en: Bottom Right
vi: Phải dưới

en: Top Left
vi: Trái trên

en: Top Right
vi: Trên phải

en: Justify
vi: Canh đều

en: Using the site name
vi: Dùng tên site

en: Already exists
vi: Đã tồn tại

en: Show as expanded
vi: Trình bày Mở rộng

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
vi: Nếu được chọn và liên kết này có chứa các liên kết khác bên dưới, trình đơn sẽ hiển thị dưới dạng mở rộng.

en: Shown when hovering over the menu link.
vi: Được hiển thị khi di chuột lên trên liên kết.
