Views PDF (3.0.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Center
ro: Centru

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Views
ro: Vizualizări

en: Menu
ro: Meniu

en: Layout
ro: Prezentare

en: Page
ro: Pagina

en: Custom
ro: Personalizat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Font Family
ro: Familie font

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Italic
ro: Cursiv

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: Attach to
ro: Atașat la

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Underline
ro: Subliniat

en: Tab weight
ro: Greutatea tabului

en: Justify
ro: Uniformizat

en: Multiple displays
ro: Afișări multiple

en: Using the site name
ro: Folosire numele site-ului

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ro: Iconița feed-ului va fi disponibilă numai pentru afișările selectate.

en: No menu
ro: Nici un meniu

en: Change settings for the parent menu
ro: Modificați opțiunile pentru meniul părinte

en: No menu entry
ro: Fără intrare în meniu

en: Normal menu entry
ro: Intrare în meniu normală

en: Menu tab
ro: Meniu tip filă

en: Default menu tab
ro: Meniu tip filă implicit

en: Default tab options
ro: Opțiunile tab-ului implicit

en: Already exists
ro: Există deja

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ro: Aveți nevoie de cel puțin un câmp înainte să configurați setările tabelului

en: Show as expanded
ro: Afișați ca extins

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat și această legătură de meniu are copii, meniul va fi afișat tot timpul expandat.

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu

en: Displays the link in contextual links
ro: Afișează legătura în legăturile contextuale

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
ro: În meniu, legăturile mai grele se vor scufunda și legăturile mai ușoare vor fi poziționate mai aproape de partea superioară.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ro: Lungimea maximă a unei structuri ierarhice de tipul părinte-copii este fixă. Unele elemente ale structurii nu pot fi disponibile ca legături parinte dacă selectarea lor ar duce la depășirea acestei limite.
