Views PDF (3.0.0-alpha9) - en to he translation catalogue (52 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Center
he: מרכז

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Views
he: היבטים

en: Menu
he: תפריט

en: Layout
he: פריסה

en: Page
he: דף

en: Custom
he: מותאם

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Alignment
he: יישור

en: Unit
he: יחידה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Bold
he: מודגש

en: Italic
he: אלכסון

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Attach to
he: צרף ל

en: Context
he: הקשר

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Underline
he: קו תחתון

en: Tab weight
he: משקל הלשונית

en: Justify
he: יישור לשני הצדדים

en: Multiple displays
he: ריבוי תצוגות

en: Using the site name
he: שימוש בשם האתר

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
he: סמל ההזנה יהיה זמין רק לתצוגות הנבחרות.

en: No menu
he: ללא תפריט

en: Normal: @title
he: רגיל: @title

en: Tab: @title
he: לשונית: @title

en: Change settings for the parent menu
he: שנה הגדרות לתפריט אב

en: No menu entry
he: אין כניסת תפריט

en: Normal menu entry
he: הזנת תפריט רגילה

en: Menu tab
he: לשונית תפריט

en: Default menu tab
he: ברירת המחדל ללשונית תפריט

en: Default tab options
he: אפשרויות ברירת המחדל של לשונית

en: Already exists
he: כבר קיים

en: You need at least one field before you can configure your table settings
he: יש צורך בשדה אחד לפחות לפני שניתן להגדיר את תצורת הטבלה

en: Show as expanded
he: להציג כמורחב

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
he: אם סומן ולקישור זה יש ילדים, התפריט יוצג תמיד מורחב.

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: העומק המרבי לקישור תפריט ולקישורים שמתחתיו קבוע. ייתכן שקישורים מסוימים בתפריט לא יופיעו אם הקישור או הקישורים שמתחתיו חורגים ממגבלה זו.
