Views Remote Data (1.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Cache options
sv: Alternativ för cache

en: The length of time raw query results should be cached.
sv: Tidslängden som obearbetade databasresultat skall cachas.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
sv: Tiden som renderad HTML skall sparas i cache.

en: Rendered entity
sv: Genererat objekt

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
sv: Tidslängd i sekunder obearbetade databasfrågeresultat skall cachas.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
sv: Tidslängd i sekunder genererad HTML-utmatning skall cachas.

en: Renders an entity in a view mode.
sv: Genererar ett objekt i ett vyläge.
