Views Remote Data (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Value
it: Valore

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Cache options
it: Opzioni cache

en: The length of time raw query results should be cached.
it: Il periodo di tempo per cui i risultati grezzi della query debbano essere mantenuti in cache.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
it: Il periodo di tempo per cui il codice HTML generato debba essere mantenuto in cache.

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
it: Durata in secondi per la quale devono essere mantenuti in cache i risultati grezzi della richiesta.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
it: Durata in secondi per la quale deve essere mantenuto in cache l'output HTML mostrato.
