Views Remote Data (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Cache options
tr: Önbellek seçenekleri

en: The length of time raw query results should be cached.
tr: İşlenmemiş sorgu sonuçlarının önbelleğe alınacağı süre.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
tr: Görüntüsü oluşturulan HTML çıktısının önbelleğe alınacağı süre.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
tr: İşlenmemiş sorgu sonuçlarının önbelleğe alınacağı saniye cinsinden süre.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
tr: Görüntüsü oluşturulan HTML çıktısının önbelleğe alınacağı saniye cinsinden süre.

en: Renders an entity in a view mode.
tr: Görüntüleme kipinde bir varlığın görüntüsünü oluşturur.
