Views Remote Data (1.0.3) - en to et translation catalogue (8 entries)

en: Value
et: Väärtus

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: Cache options
et: Puhverdamise valikud

en: The length of time raw query results should be cached.
et: Päringu tulemuste vahemälus hoidmise aeg.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
et: HTML väljundi vahemälus hoidmise aeg.

en: Rendered entity
et: Renderdatud olem

en: Renders an entity in a view mode.
et: Renderdab olemi kuvarežiimis.
