Views Remote Data (1.0.3) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Cache options
ru: Настройки кэша

en: The length of time raw query results should be cached.
ru: Время хранения результатов запроса в кэше.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ru: Время хранения в кэше выдаваемого HTML-кода.

en: Rendered entity
ru: Готовая к выводу сущность

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
ru: Время жизни кэша результатов необработанного запроса в секундах.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
ru: Время жизни кэша результатов HTML-вывода в секундах.

en: Renders an entity in a view mode.
ru: Выводит объект в режим просмотра.

en: Property path
ru: Путь свойства
