Views Row Insert (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Custom content
pt: Conteúdo personalizado

en: Row class
pt: Classe da linha

en: Add views row classes
pt: Adicionar classes de linha de views

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
pt: Adicionar riscas (pares/ímpares), classes de primeira/última linha

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
pt: Adicione classes css à primeira e à última linha, bem como classes ímpares/pares para a distribuição.

en: Row type
pt: Tipo de linha
