Views Row Insert (8.x-2.1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Select a block
pt: Selecione um bloco

en: About
pt: Sobre

en: Custom content
pt: Conteúdo personalizado

en: Row class
pt: Classe da linha

en: Add views row classes
pt: Incluir classes de linha de views

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
pt: Adicione classes css à primeira e última linha, assim como classes ímpar/par para listras.

en: Default row classes
pt: Classe padrão da linha

en: Row type
pt: Tipo de linha
