Views Row Insert (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Views
uk: Види

en: Block
uk: Блок

en: Select a block
uk: Виберіть блок

en: About
uk: Про модуль

en: Custom content
uk: Власний вміст

en: Row class
uk: Клас рядка

en: Add views row classes
uk: Додати класи рядків для видів

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
uk: Додати черезрядковий (парний/непарний), перший/останній класи рядка.

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
uk: Додати css класи до першого і останнього рядка, а також парний/непарний класи для чергування.

en: Default row classes
uk: Базові класи рядка

en: Row type
uk: Тип рядка
