Advanced Views RSS Feed (8.x-2.3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Item
uk: Елемент

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Comments
uk: Коментарі

en: - None -
uk: - Немає -

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Views
uk: Види

en: Not a valid URL.
uk: Не правильний URL.

en: Cloud
uk: Хмара

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Namespaces
uk: Набори Імен

en: Generator
uk: Генератор

en: Display fields as RSS items.
uk: Відображати поля як елементи RSS-потоку

en: An entity responsible for making the resource available. Examples of a Publisher include a person, an organization, or a service. Typically, the name of a Publisher should be used to indicate the entity.
uk: Особа, відповідальна за введення ресурсу в обіг. Приклади Видавця включають персону, організацію або службу. Зазвичай, ім'я Видавця використовується для індикації об'єкта.

en: RSS field options
uk: Опції RSS-поля
