Views Selective Filters (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: Views
uk: Види

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Sort field
uk: Поле впорядкування

en: The operator is invalid on filter: @filter.
uk: Оператор у фільтрі @filter неприпустимий.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
uk: Значення @value не є масивом для оператора @operator у фільтрі @filter

en: Display field
uk: Відобразити поле
