Views Send (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Next
de: Weiter

en: select
de: Auswählen

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Priority
de: Priorität

en: Message
de: Benachrichtigung

en: none
de: keine

en: Views
de: Ansichten

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Attachment
de: Anhang

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Recipients
de: Empfänger

en: Send e-mail
de: E-Mail senden

en: Sender
de: Absender

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: E-mail address
de: E-Mail-Adresse

en: 1 day
de: 1 Tag

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Send
de: Senden

en: Attachments
de: Anhänge

en: Cron throttle
de: Cron-Last Reduzierung

en: Replacement value
de: Ersetzungswert

en: E-mail subject
de: E-Mail-Betreff

en: low
de: niedrig

en: high
de: hoch

en: Headers
de: Kopfzeilen

en: 1 week
de: 1 Woche

en: highest
de: höchste

en: lowest
de: niedrigste

en: Request receipt
de: Empfangsbestätigung anfordern

en: Note that e-mail priority is ignored by a lot of e-mail programs.
de: Es gilt zu beachten, dass die E-Mail Priorität von vielen E-Mail Programmen ignoriert wird.

en: Row
de: Zeile

en: Immediate
de: Sofort

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Mail spool expiration
de: Verweildauer in der Mail-Warteschlange

en: Sender's name
de: Name des Absenders

en: Please select at least one item.
de: Bitte mindestens einen Eintrag auswählen.
