Active sessions for views (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: User
fr: Utilisateur

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: The user on which the log entry as written.
fr: L'utilisateur sur lequel l'entrée de journal a été écrite.
