Active sessions for views (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Views
id: View

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: Hostname
id: Nama host

en: The user on which the log entry as written.
id: Pengguna yang menulis entri log seperti yang tertulis.
