Views Slideshow (8.x-4.4) - en to oc translation catalogue (91 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Action
oc: Accion

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: Views
oc: Vistas

en: Text
oc: Tèxte

en: Bottom
oc: Bas

en: Fields
oc: Camps

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Random
oc: A l'azard

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Transition
oc: Transicion

en: Style
oc: Estil

en: Resume
oc: Reprendre

en: Advanced Options
oc: Opcions avançadas

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Pager
oc: Paginacion

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: About
oc: A prepaus

en: Effect
oc: Effet

en: Speed
oc: Velocitat

en: of
oc: sus

en: Display the results as a slideshow.
oc: Aficha los resultats jos forma de diaporama.

en: Timer delay
oc: Délai del minutor

en: Time in milliseconds that each transition lasts. Numeric only!
oc: Durada de cada transition en millisegondas. Exclusivement des nombres !

en: Pause when hovering on the slideshow image.
oc: Metre en pausa al survol d'una imatge del diaporama.

en: Initial slide delay offset
oc: Decalatge del relambi de la diapositiva initiale

en: Amount of time in milliseconds for the first slide to transition. This number will be added to Timer delay to create the initial delay.  For example if Timer delay is 4000 and Initial delay is 2000 then the first slide will change at 6000ms (6 seconds).  If Initial delay is -2000 then the first slide will change at 2000ms (2 seconds).
oc: Durada en millisegondas per la primièra diapositiva de la transition. Aquesta durada serà aponduda al relambi del minutor per crear lo relambi initial. Per exemple, se lo relambi del minutor es de 4000 e que lo relambi initial es de 2000, alara la primièra diapositiva va cambiar al cap de 6000ms (6 segondas). Se lo relambi initial es de -2000 alara la primièra diapositiva va cambiar al cap de 2000ms (2 segondas).

en: Pager Type
oc: Tipe de paginacion

en: Activate Slide and Pause on Pager Hover
oc: Activar la diapositiva e far una pause al survol de la paginacion

en: Should the slide be activated and paused when hovering over a pager item.
oc: La diapositiva doit-èsser activada puis mesa en pausa lorsqu'on survole un element de paginacion ?

en: ClearType Background
oc: Rèireplan ClearType

en: Pause On Click
oc: Far una pause al clic

en: Pause when the slide is clicked.
oc: Far una pause al clic sus una diapositiva.

en: Make the slide window height fit the largest slide
oc: Adapter la hautor de la fenèstra del diaporama a la mai granda des diapositivas

en: End slideshow after last slide
oc: Stoppe lo diaporama aprèp la darrièra diapositiva

en: Start Slideshow Paused
oc: Démarrer lo diaporama en pausa

en: Start the slideshow in the paused state.
oc: Démarre lo diaporama en pausa.

en: Start On Last Slide Viewed
oc: Démarrer a partir de la darrièra diapositiva vista

en: When the user leaves a page with a slideshow and comes back start them on the last slide viewed.
oc: Quand l'utilizaire quitte una pagina contenant un diaporama puis revient dessus, recommencer a partir de la darrièra diapositiva visualizada.

en: Length of Time to Remember Last Slide
oc: Laps de temps per se rapelar la darrièra diapo

en: The number of days to have the site remember the last slide. Default is 1
oc: Lo nombre de jorns pendent lesquels lo site devra conserver en mémoire la darrièra diapositiva. 1 per defaut.

en: Amount of time in milliseconds between transitions. Set the value to 0 to not rotate the slideshow automatically.
oc: Durada en millisegondas entre las transicions. Posicionnez la a 0 per desactivar la rotation automatique del diaporama.

en: Pause When the Slideshow is Not Visible
oc: Metre en pausa quand lo diaporama es pas visible

en: When the slideshow is scrolled out of view or when a window is resized that hides the slideshow, this will pause the slideshow.
oc: Quand lo diaporama es en dehors de la vista, o quand la fenèstra es retaillée e masque lo diaporama, il se mettra en pausa.

en: How to Calculate Amount of Slide that Needs to be Shown
oc: Cossí calculer lo nombre de diapositivas que devon èsser afichadas

en: Entire slide
oc: Diapositiva entièra

en: Set amount of vertical
oc: Definir la porcion amontor

en: Set amount of horizontal
oc: Definir la porcion en largor

en: Set total area of the slide
oc: Definir la surface totale de la diapositiva

en: Choose how to calculate how much of the slide has to be shown. Entire Slide: All the slide has to be shown. Vertical: Set amount of height that has to be shown. Horizontal: Set amount of width that has to be shown. Area: Set total area that has to be shown.
oc: Causissètz quelle surface de la diapo deu èsser afichada. Diapo entièra : tota la diapo deu èsser afichada. Vertical : paramétrer une hautor que deu èsser afichada. Horizontal : paramétrer una largor que deu èsser afichada. Surface : paramétrer la surface totale a afichar.

en: Amount of Slide Needed to be Shown
oc: Part de la diapositivas a afichar

en: The amount of the slide that needs to be shown to have it rotate. You can set the value in percentage (ex: 50%) or in pixels (ex: 250). The slidehsow will not rotate until it's height/width/total area, depending on the calculation method you have chosen above, is less than the value you have entered in this field.
oc: La porcion de diapositiva que deu èsser visible per qu'il y ait un défilement. Podètz definir la valor en percentatge (ex. : 50%) o en pixels (ex. : 250). Lo diaporama ne défilera pas tant que sa hautor, sa largor o sa surface totale — en foncion del mòde de calcul que avètz causit çaisús — serà inferiora a la valor que avètz sasida dins aqueste camp.

en: Items per slide
oc: Elements per diapositiva

en: The number of items per slide
oc: Lo nombre d'elements per diapositiva

en: View Transition Advanced Options
oc: Opcions Avançadas View Transition

en: The sync option controls whether the slide transitions occur simultaneously. The default is selected which means that the current slide transitions out as the next slide transitions in. By unselecting this option you can get some interesting twists on your transitions.
oc: L'opcion de sincronizacion contraròtla se las transicions s'efectuan simultanèament. L'opcion per defaut es seleccionada, aquò significa que la diapo en cors disparait tandis que la diapo seguenta apparait. En décochant aquesta opcion, poiretz obténer qualques mouvements intéressants dins vòstras transitions.

en: This option controls the order items are displayed. The default setting, unselected, uses the views ordering. Selected will cause the images to display in a random order.
oc: Aquesta opcion contraròtla l'òrdre d'afichatge des elements. Lo paramètre per defaut, non seleccionat, utiliza l'òrdre definit per Views. Seleccionar aquesta opcion entraînera un òrdre d'afichatge aleatòri des imatges.

en: View Action Advanced Options
oc: Opcions avançadas View Action

en: If selected the slideshow will end when it gets to the last slide.
oc: Se seleccionat, lo diaporama se terminera quand il atteindra la darrièra diapositiva.

en: If unselected then if the slides are different sizes the height of the slide area will change as the slides change.
oc: Se non marcat, la hautor de la zone diapo cambiara amb les diapos se elles son de talhas diferentas.

en: Slide Counter
oc: Comptador de diapositivas

en: Internet Explorer Tweaks
oc: Astuces per Internet Explorer

en: Select if clearType corrections should be applied (for IE).  Some background issues could be fixed by unselecting this option.
oc: Seleccionar se des corrections clearType devon èsser aplicadas (pour IE). Certans problèmas d'rèireplan pòdon èsser résolus en décochant aquesta opcion.

en: Select to disable extra cleartype fixing.  Unselect to force background color setting on slides)
oc: Seleccionar per desactivar les réparations clearType suplementàrias. Décocher per forcer lo paramètre de couleur d'rèireplan sus las diapos.

en: jQuery Cycle Custom Options
oc: Opcions personalizadas de jQuery Cycle

en: Pager fields
oc: Camps de la paginacion

en: Choose the fields that will appear in the pager.
oc: Causissètz los camps que apparaîtront dins la paginacion.

en: Adds a Rotating slideshow mode to Views Slideshow.
oc: Apond un mòde de rotation del diaporama a Views Slideshow.

en: Slides
oc: Diapositivas

en: Select the skin to use for this display.  Skins allow for easily swappable layouts of things like next/prev links and thumbnails.  Note that not all skins support all widgets, so a combination of skins and widgets may lead to unpredictable results in layout.
oc: Seleccionar l'abilhatge a utilizar per aqueste afichatge. Los abilhatges permettent de cambiar facilement las mesas en pagina de choses coma los ligams "seguent/precedent" e les vignettes. Notatz que totes los abilhatges prenon pas en carga totes los widgets, doncas una combinason d'abilhatge e de widget pòt entraîner des resultats imprévisibles dins la mesa en pagina.

en: Slideshow Type
oc: Tipe de diaporama

en: Style of the pager
oc: Estil de la paginacion

en: Controls Type
oc: Tipe de contraròtles

en: Style of the controls
oc: Estil des contraròtles

en: Provides a View style that displays rows as a jQuery slideshow.  This is an API and requires Views Slideshow Cycle or another module that supports the API.
oc: Provesís un estil Views que aficha des linhas en tant que diaporama jQuery. Aquò es una API e requesís Views Slideshow Cycle o tot autre modul que supporte l'API.

en: Wait for all the slide images to load
oc: Attendre que totas las diapositivas soient cargadas

en: If selected the slideshow will not start unless all the slide images are loaded.  This will fix some issues on IE7/IE8/Chrome/Opera.
oc: Se seleccionat, lo diaporama ne commencera pas tant que totas las diapositivas ne seràn pas cargadas. Aquò pòt régler certans problèmas sus IE7/IE8/Chrome/Opera.

en: Advanced Option Value
oc: Valor de l'opcion avançada

en: It is important that you click the Update link when you make any changes to the options or those changes will not be saved when you save the form.
oc: Es important que vous cliquiez sul ligam Metre a jorn quand vous apportez des cambiaments a las opcions, sinon aquestas modificacions ne seràn pas efectivas quand vous enregistrarez lo formulari.

en: Update Advanced Option
oc: Metre a jorn l'Opcion Avançada

en: Applied Options
oc: Opcions aplicadas

en: There was no action specified.
oc: Il n'y avait pas d'accion especificada.

en: An invalid integer was specified for slideNum.
oc: Un entièr invalid était especificat per slideNum.

en: Hide controls if there is only one slide
oc: Amagar les contraròtles s'il n'y a qu'una sola diapositiva

en: Should the controls be hidden if there is only one slide.
oc: Los contraròtles devon èsser amagats s'il n'y a qu'una sola diapositiva.

en: How long should it wait until it starts the slideshow anyway. Time is in milliseconds.
oc: Quant de temps cal esperar fins al moment que lo diaporama començarà. Lo temps es en millisegondas.

en: This slideshow is forced paused.
oc: Aqueste diaporama es en pausa forcée.
