Views Streaming Data (2.0.0-rc1) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Path
tr: Yol

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Chunk size
tr: Paket (chunk) boyutu

en: Comma ,
tr: Virgül ,

en: Pipe |
tr: Boru |

en: About
tr: Hakkında

en: Path settings
tr: Yol ayarları

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
tr: Sorgu Drupal veritabanı APİ'sini kullanarak oluşturulup çalıştırılacak.

en: REST display options
tr: REST görüntüleme seçenekleri

en: Authentication methods
tr: Kimlik doğrulama yöntemleri

en: Authentication Provider
tr: Kimlik Doğrulama Sağlayıcı

en: No authentication is set
tr: Kimlik doğrulaması ayarlanmadı.

en: The supported authentication methods for this view
tr: Bu görünüm için desteklenen kimlik doğrulama yöntemleri
