Views Streaming Data (2.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Views
it: Viste

en: Path
it: Percorso

en: File name
it: Nome del file

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Style
it: Stile

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Chunk size
it: Dimensione di un blocco

en: Comma ,
it: Virgola ,

en: Pipe |
it: Barra |

en: About
it: Informazioni

en: Path settings
it: Impostazioni percorso

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
it: La query sarà generata ed eseguita utilizzando le API database di Drupal

en: REST display options
it: Opzioni visualizzazione REST
