Foundation Grid Views Style (1.0.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Vertical
de: Vertikal

en: Padding
de: Innenabstand

en: views
de: Ansichten

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: Margin
de: Rand

en: Title type
de: Titeltyp

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
de: Es können Feld-Token aus den „Ersetzungsmustern“ in „Ergebnisse Überschreiben“ für alle Felder verwendet werden.
