Foundation Grid Views Style (1.0.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: views
uk: види

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Margin
uk: Відступ

en: Title type
uk: Тип заголовка

en: You may use field tokens from as per the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
uk: Можна використовувати замінники для усіх полів як це показано в розділі "Шаблони заміни", що використовується у розділі "Перезаписати вивід цього поля".
