Views System (8.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (40 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Project
fi: Projekti

en: Version
fi: Versio

en: Weight
fi: Paino

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Core
fi: Ydin

en: Views
fi: Näkymät

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Theme
fi: Teema

en: Module
fi: Moduuli

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: System
fi: Järjestelmä

en: Owner
fi: Omistaja

en: Profile
fi: Profiili

en: Datestamp
fi: Päivämäärämerkki

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Info
fi: Tieto

en: Extension
fi: Tiedostopääte

en: Screenshot
fi: Kuva

en: Package
fi: Pakkaus

en: About
fi: Tietoja

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Regions
fi: Alueet

en: Administration theme
fi: Ylläpidon teema

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: The path of the primary file for this item, relative to the Drupal root; e.g. modules/node/node.module.
fi: Tämän tuloksen päätiedosto, suhteessa Drupalin juureen; esimerkiksi modules/node/node.module.

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
fi: Boolean tunnistamassa, onko tämä kohta käytössä vaiko ei.

en: Schema version
fi: Skeemaversio

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
fi: Moduulin tietokannan skeeman versionumero. -1 jos moduuli ei ole asennettuna (sen tauluja ei ole olemassa); 0 tai moduulin hook_update_N() funktion suurin N joka on joko suoritettu tai on ollut olemassa kun moduuli asennettiin ensimmäisen kerran.

en: Base theme
fi: Perusteema

en: Module/Theme/Theme engine
fi: Moduuli, teema tai teemamoottori

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
fi: Koodissasi olevat moduulit, teemat tai teemamoottorit

en: No screenshot
fi: Ei kuvankaappausta
