Views System (8.x-1.0-rc1) - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: System
ug: سېستىما

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: About
ug: ھەققىدە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Administration theme
ug: سېستىما باشقۇرۇش بېتى ئۇسلۇبى
