Views Taxonomy Term Name Depth (7.2.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Depth
hu: Mélység

en: Views
hu: Nézetek

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: Use taxonomy term path
hu: Taxonómia kifejezés útvonalának használata.
